Evsel Atıksu Arıtma Tesisleri

evsel atıksu arıtma tesisleri
evsel atıksu arıtma tesisleri

Kanalizasyon alt yapı sistemi bulunmayan ve atık suların alıcı ortam olarak arazi, yeşil alan dere ve deniz gibi ortama yerlere deşarj etmek zorunda kalan işlemeler atıksu arıtma tesisi yaparak Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliğinde belirtilen alıcı ortam standartlarının sağlanması amacı ile işletilmesi kolay olan Evsel Atıksu Arıtma Tesisleri yapılmaktadır.

Evsel Atıksu Arıtma Üniteleri Genel Olarak  ;

  • Yazlık Site ve Tatil Köylerinde
  • Fabrika ve Sanayi Tesislerinde
  • Konut ve Toplu Konutlarda
  • Okul, Hastane ve Askeri Tesislerde
  • Şantiye gibi geçici alanlarda
  • Belde ve Belediyeler

gibi  bir çok alanda atık suların arıtılması amacı ile kullanılmaktadır.

Değişken boyutlara sahip, betonarme veya çelik tank şeklinde imal edilen paket arıtma tesisi , evsel nitelikli atık suların arıtımı için en uygun ve pratik çözümlerdir.

Damla Arıtma ve Çevre Teknolojileri çevre  dostu projeler ile uygun yer seçimi ve dizayn alternatifleri ile proje , imalat ve montaj olmak üzere anahtar teslim çözümler üretmektedir.

evsel atıksu arıtma
evsel atıksu arıtma

Damla Arıtma ve Çevre Teknolojileri, doğal kaynakların korunması, gelecek nesillere aktarılması konusunda  üzerine düşen çevre yatırımları ile ilgili çalışmaları ve anahtar teslimi çözüm önerilerini, geçmişte olduğu gibi gelecekte de en iyi şekilde yerine getirmeyi hedeflemektedir.

evsel atıksu arıtma sistemleri
evsel atıksu arıtma sistemleri

Damla Arıtma ve Çevre Teknolojileri ; T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 04.03.2014tarihli ve 2014/7 sayı numarası ile yayımlanan “Atıksu Arıtma / Derin Deniz Deşarjı Tesisi Proje Onayı” genelgesi uyarınca, Ek-1 ve Ek-2 kapsamındaki tüm kurum, kuruluş ve işletmelere  Çevre ve Şehircilik  Bakanlığı ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri onaylı “Atıksu Arıtma Tesisi Projesi” yapma yeterliliğine sahiptir.